Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Siedlce

ul. Poniatowskiego 3

08-110 Siedlce

Krematorium

Krematorium

Kremacja polega na spopielaniu ciała w ekologicznej trumnie w temperaturze ok. 1300 stopni Celsjusza. Szacowany czas to około 90 minut.

Prawo Kościoła Katolickiego dopuszcza możliwość pogrzeby z kremacją jako alternatywę do tradycyjnych pogrzebów, dlatego też ten rodzaj pochówku jest co raz częściej wybierany.

Spopielenie zwłok umożliwia umieszczenie prochów w mniejszym gabarytowo grobie lub pochowanie w rodzinnym grobowcu, a w niektórych przypadkach pogrzeb z uprzednią kremacją jest bardziej ekonomiczny od pogrzebu tradycyjnego lub jest jedyną możliwą opcją pochówku w przypadku braku miejsc na cmentarzu.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom w 2015 roku uruchomiliśmy własne krematorium, aby zapewnić maksymalnie kompleksową obsługę pogrzebową.

Prowadzimy pogrzeby w ramach pochówku urnowego. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby kremacja przebiega w sposób godny, honorując Zmarłego.

Przy wyborze tego typu pogrzebu sfinalizujemy wszelkie formalności związane z kremacją (do 24 godzin). Aby przeprowadzić cały proces wystarczy zezwolenie na kremacje, podpisane przez najbliższego członka rodziny lub osoby zajmującej się organizacją ceremonii, oraz skrócony odpis aktu zgonu wystawiony przez USC.