Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Siedlce

ul. Poniatowskiego 3

08-110 Siedlce

Diament Pamięci

DIAMENT PAMIĘCI

  …to coś wyjątkowego i niezwykłego. To klejnot jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny – dosłownie i w przenośni.

To metoda na zachowanie cząstki Twoich bliskich w najtrwalszym i najcenniejszym krysztale na Ziemi – DIAMENCIE

Diamenty od zawsze były symbolem nieprzemijalnej miłości i pamięci. Unikalna i sprawdzona technologia pozwala na przeżywanie przez Państwa niecodziennych i niezwykłych chwil. Sprawimy, że najpiękniejsze momenty z życia Waszych najbliższych pozostaną zaklęte w wyjątkowym, drogocennym klejnocie.

 

Diament Pamięci to osobista pamiątka zrodzona z miłości do ukochanej osoby.
Każdy tworzony przez nas diament jest inny i unikalny, tak jak unikalny i wyjątkowy jest każdy człowiek.

 

Do tworzenia Diamentu Pamięci używamy wyłącznie przekazanego nam materiału.

 

Diament Pamięci jest w całości częścią najbliższej osoby.

 

PROCES TWORZENIA - Tworzenie spersonalizowanych Diamentów Pamięci z prochów zmarłych osób to proces niezwykle skomplikowany. Odbywa się on w laboratorium pod czujnym okiem naukowców. Podczas wzrostu diamentu ścisłej kontroli podlega ponad 200 różnych parametrów. Proces polega na stworzeniu w warunkach laboratoryjnych naturalnego środowiska powstawania diamentu. Warunki tego środowiska są tożsame z panującymi 150 km pod powierzchnią Ziemi. Należy do nich m.in. dochodząca do 2500°C temperatura oraz ekstremalne ciśnienie – nawet 7.000 atmosfer. Techniczna nazwa tego procesu to synteza monokryształu metodą HPHT. Diament Pamięci powstać może z materiału dwojakiego rodzaju - kosmyka włosów osoby zmarłej (przy pochówku tradycyjnym lub przed kremacją) lub popiołu powstałego po kremacji (jeśli na nią się zdecydowano). Kosmyk włosów w ilości od 0,5 do 2 g przesyłany jest do naszego laboratorium w specjalnym, szczelnym pojemniku z plombą gwarancyjną, któremu nadajemy jednostkowy numer identyfikacyjny (ID). Numer ten służy następnie naszym Klientom do śledzenia wszystkich etapów kreacji zamówionego Diamentu Pamięci.

 

Pierwszy etap polega na uzyskaniu odpowiedniej ilości węgla. W przypadku włosów (od 0,5 do 2gr) proces opiera się na ich całkowitym zwęgleniu w odpowiedniej temperaturze w środowisku próżniowym. W przypadku popiołów ekstrahowane są związki potasu i wapnia, stanowiące blisko 90% ich składu. Po zakończeniu wszystkich procedur pozostaje czysty węgiel. Przeprowadzoną procedurę kończy certyfikat składu chemicznego dostarczonego materiału. Zamawiający otrzymuje go wraz z diamentem.

 

Z węgla uzyskujemy grafit, który wraz z diamentowym ziarenkiem umieszcza się w odpowiednio przygotowanym pojemniku. Na przygotowanie to składa się wiele elementów, jednak kluczowym jest  katalizator, będący mieszanką metali, umożliwiający po stopieniu łączenie się atomów węgla w monokryształ.

 

Całość zamykana jest w specjalnej prasie, która tworzy warunki możliwie najbardziej zbliżone do panujących głęboko w płaszczu Ziemi. W niej powstaje spersonalizowany Diament Pamięci.

 

Po zakończeniu procesu otrzymujemy surowy diament, który poddany zostanie – stosownie do życzenia Klienta – specjalistycznej obróbce zgodnej z kanonami sztuki. Nadany mu zostanie odpowiedni szlif, a następnie diament zostanie wypolerowany. Na życzenie wygrawerujemy także na rancie korony diamentu dowolną laserową mikroinskrypcję widoczną dopiero w dwudziestokrotnym powiększeniu. Jej treść zależy wyłącznie od Klienta. Może być to data, imię, ciepły zwrot czy wers poezji. Możemy również wykonać jej mikroskopową fotografię.

 

CZAS OCZEKIWANIA - Kreacja Diamentu Pamięci ONE Diamond® to proces wieloetapowy i czasochłonny. Minimalny okres, niezbędny do jego przygotowania, wynosi ok. 45 dni. Ostateczny czas oczekiwania zależy jednak od rodzaju diamentu i ilości zainteresowanych w danej chwili usługą Klientów. Ograniczone możliwości technologii tworzenia takich klejnotów przyczyniają się do wydłużenia tego czasu. Co za tym idzie, elitarne grono właścicieli Diamentów Pamięci rośnie powoli.

 

Obecnie średni czas oczekiwania – od chwili otrzymania próbki przez nasze laboratorium, do chwili dostarczenia Państwu gotowego klejnotu – wynosi średnio 9 tygodni.

 

CERTYFIKAT - Do każdego z naszych wyjątkowych Diamentów Pamięci dołączany jest Certyfikat Autentyczności. Potwierdza on pochodzenie diamentu i zawiera pełen raport na temat jego indywidualnych cech.

 

źródło: http://www.diamentpamieci.pl/